Do nejkrásnější části Irska za okruhem Ring of Kerry. Letenky od 830 Kč

Využijte nabídky Ryanairu z Berlína na letiště Kerry v jihozápadním Irsku, kdy na několik termínů v září prodává letenky za skvělých 32 €, tedy asi 830 Kč. Malé letiště u města Killarney slouží jako ideální výchozí bod k podniknutí známého okruhu „Ring of Kerry“, který na 180 km obkrouží poloostrov Iveragh. 

Ring of Kerry je často označován za jeden z nejkrásnějších silničních okruhů v Evropě. Uvidíte typicky zelenou mírumilovnou irskou krajinu, dramatické útesy padající hluboko do Atlantiku i zádumčivé a liduprázdné pohoří MacGillycuddy’s Reeks zvedající se až do výšky přes 1.000 metrů. Cestou se zastavíte v klasických irských pubech a ochutnáte pravou whiskey. Zkrátka a dobře, není na co čekat!

Je jisté, že si budete muset půjčit auto. Půjčovné však není drahé a za 4 celé dny nezaplatíte více než 2.000 Kč. Naopak ubytování je v Irsku obecně drahé, běžné nabídky na booking.com začínají zhruba na 1.500 Kč, mnohdy výrazně levnější alternativou pak bude Airbnb, které je v zemi velmi oblíbené.

Na letiště Schönefeld se vzhledem k odpolednímu odletu dostanete nejlevněji autobusy Eurolines za 350 Kč do centra Berlína, odkud vezmete S-Bahn za 3,40 €. Zpět pak nezbyde nic jiného než se spokojit s noční cestou Flixbusem za 599 Kč přímo z letiště.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerům se to líbí: