Chorvatsko

Jednoho dne jsem našel na Facebooku nabídku dvou volných míst v autě na ostrov Pag. Řekl jsem si, že k sobě někoho seženu a pojedeme, ať se také podívám tam kde byl každý druhý Čech a já ne.

Na ostrov Pag a známou pláž Zrće sice pořádá například PártyKýbl výlety kde nemusíte nic řešit, vyjdou ale o mnoho dráž než když vezmete auto a ubytování si najdeme sami. Pokud tedy nechcete jet ve třeba jen ve dvou, je výhodnější vzít auto a jet. Naopak pro jednoho nebo dva je vhodnější jet přes PartyKybl – snadno se tam najdou kamarádi, hodně lidí nemá, s kým jet.
Pokud byste se ta rádi podívaly, zkuste najít někoho s podobným nápadem v této skupině na Facebooku.

Z Brna jsme vyjely asi kolem 19 hodiny večer po velkém nákupu a cesta nakonec trvala dlouhých 12 hodin díky delším přestávkám, auto bylo bez klimatizace, a to byla velká chyba na tak dlouhé cestě – proto tolik přestávek.

Na ostrov Pag se dá dostat mnoha cestami, nejpohodlnější je to přes Vídeň-Maribor-Záhřeb-Seni-Prizna a trajektem přímo na Pag. Veškeré poplatky za dálnice se dají již platit přímo kartou, takže se není potřeba nikde zdržovat a stačí jen „mávnout kartou“ u okýnka.

Nejlepší možnost je hledat ubytování přímo v Novalji která je od Zrce pěšky pár minut. Na pláž jezdí pravidelně autobusy, taxíky a případně se dá jet i autem – přímo u pláže je parkoviště.
Novalja je plná restaurací a obchodů je zde taky dostatek. Nemusíte se bát hledat ubytování až přímo na místě, protože vyjde o mnoho levněji než například přes booking a domluvit se dá naprosto snadno protože místní celkem rozumí všechny základní věci.

Když už konečně tohle všechno máme zařízeno můžeme se konečně jít podívat na pláže a kluby, ostatně kvůli tomu se sem jezdí ne?
Před každým klubem se rozdávají poukazy na Free drinky a stačí projít jednou či dvakrát tam a zpět a máme pití na celé odpoledne grátis. Kluby jsou naprosto úchvatné, je to obrovská změna oproti tomu, co je u nás v ČR.

Ceny nejsou vůbec špatné, pokud si vzpomínám tak 1L džbán Tequila sunrise stál 100kun, což je v přepočtu cca 350Kč, takže jako u nás. Z některých klubů si můžete přímo od baru skočit z mola do moře a vzít to do dalšího klubu.
Na plážích také potkáte různé nabízeče akcí, pokud jste šikovní dají se domluvit hodně výhodně. Já si oblíbil party loď, což byl několika hodinový výlet lodí All inclusive (jídlo i pití zdarma v neomezeném množství). Na loď se nastupuje přímo z mola v klubu, následuje několikahodinová plavba po moři s několika zastávkami na vykoupání. Na zpáteční cestě loď zastaví opět v klubu, kde se pokračuje dál.

Spousta lidí má tohle místo spojeno jen s alkoholem, drogami a sexem. A ano, všechno to se tady dá najít vážně snadno. My jsme zůstali jen u toho alkoholu a zábavy jsme si užily od jízdy nákupním vozíkem z kopce až po utopení několika telefonů a dlouhých hodin hledání zbytku party 😀

Poslední den je dobré věnovat nákupu suvenýrů v přístavu který je trošku klidnější místo.

Letos bych se na Zrce rád znovu podíval, pokud bude na to čas, je to místo s vážně skvělou hudbou, perfektní atmosférou, a hlavně se spoustou krásných holek v plavkách 🙂