Slovensko

Na Slovensko jezdím velmi rád nejen proto, že je to z Jížní Moravy kde žiji kousek, ale i proto že je tam spousta krásných míst.

Již několikrát jsem byl například v Dunajské Stredě v termálních lázních. Tyto lázně v Dunajské Stredě patří mezi nejoblíbenější a v neposlední řadě i nejnavštěvovanější rekreační střediska Žitného ostrova. Najdete ho na jihozápadním Slovensku, v okresním městě Dunajská Streda, ležícím v prostředí Podunajské nížiny. 

Léčivou termální vodu, park, jezírko, bazény, restauraci, bufety, hotel, penzion a kemp – to vše nabízí svým návštěvníkům toužícím po bezstarostném oddechu a zábavě. Mineralizovaná termální voda koupaliště má vynikající účinky na nemoci pohybového ústrojí. V areálu koupaliště čeká na návštevnkov nový tobogánových systém se 7 tobogány, s 211 metrovou šmýkacou plochou, kde zažijí fantastickou zábavu nejen děti, ale i dospělí. Areál koupaliště nabízí 10 bazénů s termální vodou, která má teplotu od 24 °C do 40 °C. Z toho jsou 4 vnitřní bazény a 6 venkovních bazénů. Termální voda teploty 57 °C se získává z geotermálního vrtu o hloubce 1 600 metrů. Na ploše 18 hektarů se návštěvníci mohou osvěžit v bazénech a pro nejmenší je k dispozici jeden dětský bazén. Pěstěný trávník nabízí prostor k odpočinku a opalování se, i na různé hry a zábavu. K dispozici jsou hřiště na volejbal, tenis, plážový fotbal, minigolf. Wellness centrum nabízí následující atrakce: perličkové a masážní bazény, bazén s vlnobitím, chrliče, tobogány, tři druhy sauny a různé masáže. Celá budova je bezbariérová. Při jednom z bazén je speciální výtah do vody pro osoby na invalidním vozíku. Pro děti je k dispozici hřiště s houpačkami, prolézačkami a pískovištěm. Stravování je zajištěno v restauraci s širokým sortimentem jídel. V létě možnost bufetového stravování a občerstvení v areálu.

V okolí je spousta možností ubytování, já využívám jedině Ubytovanie NIKA které si můžete zarezervovat přes tento odkaz na Bookingu se slevou za perfektní cenu. Apartmán je navíc asi 5 minut chůze od Lázní. S majiteli je vždy perfektní domluva a nikdy jsem tam neřešil žádné problémy. 

Téměř každý dnes sebou vozí mobilní telefon, tablet a nebo notebook. Všichni to znáte, vytáhnete telefon a chcete vyfotit okamžik který se již nemusí opakovat a máte telefon vybitý. Já mám nejlepší zkušenost s touto powerbankou DOCA 15000 mAh která nabije naprosto vše a dokonce s ní NASTARTUJETE I AUTO S VYBITOU AUTOBATERIÍ! 

Také nezapomeňte vodotěsné pouzdro na mobilní telefon do kterého můžete uschovat i peníze nebo osobní doklady, já mám vyzkoušené tohle , které i přes nízkou cenu splní účel. Náročnější uživatelé dražších smartphonů mohou sáhnout po něčem lepším, sám vlastním i Sea to Summit TPU S a jiné už nechci vidět 🙂